Kultura online. Przewodnik rodzinny cz. 2




Drodzy Czytelnicy i Czytelniczki!

Dzisiaj chcemy polecić Wam drugą odsłonę przewodnika rodzinnego po kulturze online. Ale zanim do niego przejdziemy, chcemy przekazać ważną informację od Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu, ponieważ od jutra, czyli 14.05.2020 r., będzie można korzystać z niektórych filii biblioteki:

"Chcąc zapewnić bezpieczeństwo czytelnikom i bibliotekarzom, zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej i wytycznymi Ministerstwa Rozwoju dotyczącymi funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce, dyrektor MBP we Wrocławiu podjął decyzję o otwarciu bibliotek dla mieszkańców Wrocławia od 14 maja 2020 r. 
Otwieramy 14 filii w których zapewnimy czytelnikom wolny dostęp do półek czyli możliwość samodzielnego wybierania zbiorów:
1, 4, 5, 6, 11, 12, 18, 22, 23, 29, 42, 44, 57 i 58
• stanowiska do obsługi zostaną przygotowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa
• maksymalna liczba czytelników w bibliotece – 8 osób 
• godz. otwarcia dla czytelników: 
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek – g. 10-18
oraz 
10 filii w których zapewniamy czytelnikom obsługę przez bibliotekarzy bez wolnego dostępu do półek: 
2, 3, 7, 8, 15, 16, 37, 40, 45 i 54
• stanowisko do obsługi zostanie przygotowane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa
• maksymalna liczba czytelników w bibliotece – 4 osoby 
• godz. otwarcia dla czytelników: 
poniedziałek, czwartek – 12-18
wtorek, piątek – 10-16
Pozostałe 15 filii pozostanie zamkniętych do odwołania z powodu braku możliwości zapewnienia bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Rozwoju w konsultacji z GIS z dnia 28.04.2020 r. dotyczącymi funkcjonowania bibliotek w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce:
9, 10, 13, 17, 20, 26, 27, 31, 32, 41, 46, 47, 55, 63 i 71.
Termin zwrotu wszystkich zbiorów nieprzeterminowanych został przesunięty na 30 czerwca 2020 r. Nie naliczamy opłat za okres zamknięcia bibliotek."
Informacje pochodzą ze strony MBP we Wrocławiu.

Polecamy również bezpłatne warsztaty online dla dzieci "Skarby pszczół" organizowane przez Pasiekę Smakulskich. Już dzisiaj, 13.05.2020 r. o godzinie 18.00
"Wiemy, że pszczoły robią miód . To jednak tylko jeden z ich skarbów!
W ulu znajdziemy też pyłek, pierzgę, mleczko pszczele i wosk, a także parę innych mniej znanych produktów. Skąd się tam biorą i do czego służą pszczołom? "
Link do warsztatów ► Pasieka Smakulskich

Przewodnik rodzinny kultura online cz.2 

1. Teatr Muzyczny Capitol - "Trzy wesołe krasnoludki" - rodzinny musical według poematu Jana Brzechwy, z muzyką Mikromusic. Premiera przedstawienia miała miejsce w 2013 roku na scenie Impartu, ponieważ teatr Capitol był wtedy w przebudowie. Później spektakl został przeniesiony na Dużą Scenę teatru muzycznego Capitol. W tym momencie można oglądać go na stronie teatru Capitol do momentu wznowienia normalnej działalności teatru. Jeżeli spodoba się Wam przedstawienie, to możecie prześledzić przygody krasnoludków na planszy gry narysowanej przez Magdalenę Wosik, którą można pobrać i wydrukować w formacie A4 lub A3. 

2. Teatr im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie stworzył nowy projekt "Teatroteka Andersena". W poniedziałki i środy o godzinie 18.00 będą publikowane nagrania audio lub wideo z cyklu "Domowe czytanie Andersena", są one dostępne przez 24 godziny. Aktorzy występujący w tym teatrze przygotowali u siebie w domach, autorskie czytanie wybranych baśni Hansa Christiana Andersena:
  • dzisiaj, czyli w środę 13. maja, będzie dostępna baśń "Słowik",
  • poniedziałek 18 maja "Imbryk",
  • środa 20 maja "Latający kufer",
  • poniedziałek 25 maja "Len",
  • środa 27 maja "Ole Zmruż-Oczko", 
  • 1 czerwca "Anioł".
Teatr proponuje również inną działalność co piątek o godzinie 9.30 będą publikowane archiwalne rejestracje wideo wybranego spektaklu z udziałem publiczności, repertuar spektaklów: piątek 22 maja "Grzeczna", 5 czerwca "Śpiąca Królewna", piątek 19 czerwca "Król Maciuś I"

3. Teatr Miejski Miniatura w Gdańsku - spektakl Bajki Robotów pokazany na żywo w ramach iTeatru. Opowieść o robotach, obiektach kinetycznych, maszynach oraz chmurach nicości i cukrowej wacie. A wszystko to w oparciu o wyobraźnię Stanisława Lema. 

4. Kino Kosmos dla Dzieci - proponuje edukację filmową dla dzieci, projekcje filmowe, warsztaty, projekty edukacyjne, wydarzenia tematyczne przygotowane przez kino Kosmos. 

5. Głos ptaków - dzięki tej stronie można posłuchać śpiewu ptaków i przy okazji sprawdzić, czy słyszymy takie odgłosy za naszym oknem.

6. Narodowe Forum Muzyki - centrum edukacyjne NFM cyklicznie oferuje różnego rodzaju muzyczne spotkania. 

7. Ninateka.pl - olbrzymi wybór bajek, które są czytane przez polskich aktorów. 

8. Elfi bajka - na tej stronie można słuchać wraz z dzieckiem darmowych audiobooków. Włącz i wejdź do krainy elfowych opowieści. 

9. Teatr Młyn - przedstawia słuchowisko dla dzieci "Boluś i jeż" realizowane przez Fundację Artystyczną Młyn. W tym miejscu można wysłuchać opowieści.



#zostańwdomu z biblioteką



 

Komentarze